KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın İlköğretim Haftası Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, 13-17 Eylül İlköğretim Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın İlköğretim Haftası Mesajı.

Covid-19 salgını sebebiyle ara verilen yüz yüze eğitime, 2021-2022 eğitim öğretim yılında yeniden başlamanın mutluluğunu yaşıyor, sevgili çocuklarımızın, kıymetli öğretmenlerimizin ve tüm velilerimizin coşkusunu da yürekten paylaşıyoruz. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilimiz eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyor, huzurlu ve başarılı bir ders yılı diliyorum.

Bilginin katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin de çok hızlı bir şekilde gelişme gösterdiği günümüz dünyasında eğitim öğretim faaliyetlerinin ne kadar büyük bir önemi ifade ettiği, her geçen gün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır.

İlköğretim, bize hayat boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temelinin atıldığı dönemdir. Bu dönem, yürümeyi öğrenen çocuk misali okul-aile işbirliği ile okuma, yazma gibi temel eğitimlerinin verildiği kıymetli bir zaman dilimidir. Bu zaman diliminin çocuklarımız açısından en verimli bir şekilde geçirilmesi ülkemizin geleceği açısından önem arz etmektedir.

Bakanlığımızca alınan kararlar doğrultusunda, Valiliğimizin öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yeni eğitim öğretim yılı için tüm tedbirler alınarak okullarımız eğitim öğretime hazırlanmıştır. Ayrıca yürütülen projelerle okullarımızda verimliliği artırmaya yönelik gerekli tüm planlamalar yapılmıştır. 2021/2022 eğitim öğretim yılının, öğrenci-öğretmen-veli işbirliği içerisinde bilimsel, sosyal ve kültürel nice çalışmanın hayata geçirileceği bir eğitim yılı olacağına inanıyoruz.

İlimiz genelinde okul öncesinde 4.593, ilkokulda 15.306, ortaokulda 14.140 olmak üzere toplam 34.039 öğrencimiz ilköğretime başlamıştır. 14.832 ortaöğretim öğrencilerimizle birlikte toplam 48.871 öğrenci ve 3.665 öğretmen, ilimizde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına başlamıştır.

Bu vesileyle 13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında kutlayacağımız İlköğretim Haftası' nın başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının şehrimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                             Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.