KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER, Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER, Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER, Kırklareli İli ziyaretleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Müdürlüğümüz toplantı salonunda, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ilimizin eğitimi hakkında çeşitli bilgiler alan Sayın Mahmut ÖZER;

Ülkemizde şu an Milli Eğitim Bakanlığımız ve siz taşra teşkilatlarımız olarak iki hedefimiz olmalı, "Birincisi eğitimde kapasiteyi artıracağız, ikincisi kaliteyi artıracağız."

Tüm Türkiye de mesleki eğitim konusunda devrim gibi kararlar alındığının ve bunların illerimize yansımalarını yakından takip edildiğinin altını çizen ÖZER;

Özel Eğitim öğrencilerimize üniversite yolunu açtık. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni düzenlemeyle özel eğitim meslek okulu mezunu hafif zihinsel engelli öğrenciler, gelecek yıldan itibaren Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girerek üniversiteye devam edebilecek.

Bunun yanı sıra, Türkiye'de 23 ilimizde olan Özel Eğitim anaokullarını geçen yıldan itibaren 81 ilde açtık ve bu okullarımızı halkımızın hizmetine sunduk. Bu okullarımız şu anda tam kapasite ile hizmet veriyor.

Mesleki eğitimdeki kaliteyi ve kapasiteyi artırmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin mesleki eğitim haritasını çıkardık. Hangi ilde hangi sektör var, mesleki eğitim açısından neye ihtiyaç varsa ona uygun olarak okul ve bölümler açıyoruz.  

Mesleki eğitim merkezlerimizden mezun olan usta ve kalfalara bu yıl fark derslerini vererek lise diplomasi vermeye başladık, bu mesleki eğitim açısından devrim niteliğinde bir karardı. Düşünsenize lise diplomasını alan bir ustamıza üniversite yolunu açmış olduk. Bizim devlet olarak kanun ve yönetmeliklerdeki engelleri kaldırarak halkımızın önünü açmamız gerekiyor. Biz bunu yapıyoruz.

Kırklareli de mesleki eğitim ile ilgili çalışmaları yakından takip ettiğini belirten ÖZER, İstanbul Sanayi Odası ile yapılan ortak çalışmaların daha da genişletilmesi gerektiğini, buradaki sektörlerin neye ihtiyacı olduğunun tam bir haritasının çıkarıldıktan sonra meslek okullarımızda buna göre çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

Kırklareli ilinde Vize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul inşaatının devam ettiğini, Kırklareli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin arsasına yeni bir okul planlandığını, yapılan yatırımların sektörlerinizle bağlantılı olarak gelen taleplere duyarlı olursak mesleki eğitimde başarının yakalanabileceğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN, ilimizin mesleki eğitim ve özel eğitim başta olmak üzere yaptığı tüm katkılarından dolayı, ayrıca ilimizi ziyaretlerinden dolayı Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER' e teşekkür etti.

Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER' de İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' a ve toplantıya katılan eğitim yöneticilerimize teşekkür ederek, "En güzel şey aile olabilmek burada ben bir aile görüyorum. Kırklareli de farklı şeyler, farklı başarı hikâyeleri yakalamamız mümkün güzel başarı hikayeleri bekliyorum." dedi.

07-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.