KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzman Klinik Psikolog Ceren GÜMÜŞ

Uzman Klinik Psikolog Ceren GÜMÜŞ

Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 06 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan LGS sınavına girecek öğrencilerimiz için Uzman Klinik Psikolog Ceren GÜMÜŞ tarafından "Sınav Kaygısıyla Nasıl Başa Çıkabilirim?" konulu seminer yapılacaktır. Seminer 04 Haziran 2021 Cuma günü saat 20:00' da zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup You Tube kanalımızdan canlı yayınlanacaktır.

"Sınav Kaygısıyla Nasıl Başa Çıkabilirim?" konulu seminere öğrencilerimiz ve velilerimiz davetlidir.


Ceren Gümüş Kimdir?


Psk. Ceren Gümüş, lise eğitimini 2009 yılında Kırklareli Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Aynı yıl %50 burslu olarak Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimine başladı ve üstün başarı derecesi ile mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini halen Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde sürdürmektedir.

Psk. Gümüş, lisans öğrenimi sürecinde Çapa Tıp Fakültesi Sosyal Psikiyatri servisinde 1 yıl boyunca doktorlar eşliğinde danışan seanslarına katıldı ve aynı süreçte Prof. Dr. Doğan Şahin eşliğinde süpervizyonları takip etti, Çapa Tıp Fakültesi Sanat Terapisi biriminde yatan hastalarla sanat terapisi seanslarını gözlemledi. Yine İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (Samatya Hastanesi) staj yaptığı dönemde test gözlemlerinde bulundu ve danışan seanslarına dahil oldu.

Psk. Gümüş, 1 yıla yakın bir süre boyunca Deha Terapi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi'nde çocuk ve ergen psikoloğu olarak hizmet verdi. Bu süre zarfında projektif ve objektif test uygulamadı ve sıklıkla çocuk ve  ergenlerde obsesif kompulsif bozukluk, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, depresyon, sınav kaygısı, kaygı bozuklukları, tırnak yeme, tuvalet alışkanlıkları, davranım bozuklukları gibi alanlarda bireysel psikoterapi çalışmaları yaptı. Yaş grubuna ve problemine göre oyun terapisi uygulamaları olmuştur. 1 yıl boyunca Tübitak tarafından desteklenen Nörogelişimsel Bozuklukları Tespit Ve Yönlendirme projesinde bursiyer psikolog olarak çalıştı. Bu proje boyunca nörogelişimsel bozukluk olabileceği düşünülen birçok çocuğun ailesiyle birebir görüşme ve çeşitli gelişimsel testler uyguladı.

Psk. Gümüş, Kişilik Bozukluklarında Psikodinamik Terapi Eğitimi. Prof. Dr. Doğan Şahin(2014-2017); Oyun Terapisi Eğitimi: Nilüfer Devecigil (2015); MMPI (2015); Metropolitan Okul Olgunluğu Testi (2015); Moxo Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Testi (2015); Pedagojik Formasyon Eğitimi: İstanbul Ticaret Üniversitesi (2015); Rorschach Projektif Test Eğitimi: Tevfika İkiz Tunaboylu (2015); Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi (2013); Ankara Gelişim Tarama Envanteri(2013); Piebody Resim Kelime Testi(2013); Bir İnsan Çiz Testi(2013); Bier Cümle Tamamlama ve Duygudurum Ölçekleri (2013); SCL-90(2013) ve Luissa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi(2013) gibi pek çok eğitim ve kursa katılım sağlamıştır.

Psk. Gümüş, halen Psychother Psikolojik Eğitim Ve Danışmanlık Merkezi'nde çocuk ve ergen psikoloğu olarak hastalarına hizmet vermektedir.

03-06-2021

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.