KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Kırklareli Umutlu Yarınlar Anaokulu Açılış Törenini Gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, İlimizi ziyareti kapsamında Umutlu Yarınlar Anaokulunun açılışını gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, törende yaptığı konuşmada, "Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir çocuk erken çocukluk eğitimi almışsa akranlarına asgari iki sene fark atıyor. O yüzden de erken çocukluğa dair vurgumuzun daha da güçlenerek devam etmesi gerekiyor." diye konuştu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, Kırklareli Umutlu Yarınlar Anaokulu Açılış Törenini Gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kırklareli programı kapsamında Umutlu Yarınlar Anaokulu açılış törenine katıldı. Törende kendisine Valimiz Sayın Osman BİLGİN, Ak Parti  Milletvekili Sayın Selahattin MİNSOLMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri eşlik etti.

Bakan Selçuk, yaptığı konuşmada bölgede böyle bir anaokulunun bulunmasının sadece şimdiyi değil, geleceği de kurmanın ve inşa etmenin müjdecisi olduğunu belirtti.   Erken çocukluk eğitimi almış çocukların, eğitimde akranlarıyla aralarında en az iki sene fark oluştuğunu söyleyerek 2023 Eğitim Vizyonu'nda okul öncesi eğitimin gelişimini ısrarla vurguladıklarını belirten Selçuk, "Mesleki eğitimi birinci öncelik olarak her zaman vurguluyoruz ama bunun yanı sıra vurguladığımız bir diğer konu okul öncesi eğitim. Bir çocuğun hayatının başlangıcı, gömleğin ilk düğmesi denilebilecek nitelikte bir hususiyet, çok önemli. Bu yüzden okul öncesi eğitime mümkün olduğu kadar daha fazla yatırım yapmanın peşindeyiz. Burada 3, 4, 5 yaş için hizmet verecek pırıl pırıl güzide bir okulumuz inşa edildi." diye konuştu.   Selçuk; bu okulda çocukların, öğretmenlerin mutlulukla sevinçle eğitim öğretim hayatlarını sürdüreceklerini dile getirerek erken çocukluk eğitiminin güçlü olmasının, aslında ilkokulun, ortaokulun, hatta üniversitenin güçlü olması anlamına geldiğini vurgulayan Selçuk, "Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bir çocuk erken çocukluk eğitimi almışsa akranlarına asgari iki sene fark atıyor. O yüzden de erken çocukluğa dair vurgumuzun daha da güçlenerek devam etmesi gerekiyor. Bunu el birliği ile iş birliği ile yapacağımıza eminim. Bundan sonraki faaliyetlerimizde de bunu dikkate alacağız." ifadelerini kullandı.

Kırklareli'nin eğitimle ilgili gidişatından memnuniyet duyduklarını dile getiren Bakan Selçuk, Millî Eğitim Bakanlığı olarak her ili ayrı ayrı takip ettiklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Ama burada eğitimin ortaya koyduğu performans, eğitimle alakalı yapılan işlemler bizi sevindiriyor. Çünkü bazı illerimizin çok daha öncü şekilde eğitimde kaliteyi, standartları yükseltmeye çalışması elbette önem taşıyor. Ülkemizdeki bütün okullarla beraber bu okulumuzda da meslektaşlarımla beraber çocuklarımız için bir gelecek inşa edeceğiz. Bu okulumuzun, bu kurumumuzun herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

10-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-202110-04-2021

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.