KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN' ın 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Mesajı

İç evlerimizin pencerelerinin birer birer açıldığı 21 Mart, down sendromlu çocuklarımız için çabaların yoğunlaştığı, neler yapılabileceğinin konuşulduğu değerli bir gündür. Bugün baharın müjdecisi olduğu kadar merhamet duygusu gelişkin, karşılıksız seven ve sadece sevilmeyi hak eden çocuklarımız için yapabileceklerimizi de hatırlatır bizlere. Sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir onların, bu yüzden hayat daha anlamlıdır. Sizi karşılıksız severler ve size gerçekten sevmenin ne kadar anlamlı ve güzel bir şey olduğunu hatırlatırlar.

Eğitim ortamlarımızda tüm çocuklarımızın olduğu gibi down sendromlu çocuklarımızın ve gençlerimizin  de hayatı öğrenmeleri, gerekli becerileri kazanmaları nihayetinde kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için çaba harcıyoruz.  Bu çerçevede her eğitim kademesinde hizmet veriyoruz.  Şunun farkındayız ki, her çocuğumuz özeldir, her çocuğumuz mutlaka bir şeyleri başarır.

21 Mart Dünya Down Sedromu Farkındalık Gününde çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Bugünün hayatımızı şiire dönüştüren kucaklaşmalara vesile olmasını temenni ediyor saygılarımı sunuyorum.

  Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.