KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Ekim Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Ekim Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Ekim ayı toplantısı Covis-19 salgını nedeniyle Video Konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

Toplantıda; öğrencilerimize merkezi sınavlara hazırlık sürecinde destek vermek, başarılarını her geçen gün daha iyiye götürmek için akademik çalışmalar , destek birimler(ölçme değerlendirme, rehberlik be psikolojik danaışma servisi) uygulamaları hakkında görüşüldü.

 

Bu Kapsamda Planlanan Çalışmalar;

-Sınav kapsamı ile bütünleşmiş öğretim programları,

-Öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini belirlemeye yönelik durum belirleme anketleri,

-Deneme sınavlarındaki gelişimi gösteren ara karneler,

-DYK kursları,

-Koçluk sistemi,

-Sınıf içi test uygulamaları(yaprak tesler),

-Öğrenci ve velilere yönelik seminerler,

ve Rehberik hizmetleridir.  

Planlanan Rehberlik Hizmetleri Çalışmaları kapsamında; Okullarımızda tüm sınıf düzeyinde öğrencinin akademik, duyusal, sosyal gelişimleri ile birlikte Liseye Giriş Sınavı(LGS) ve Yüksek Öğretime Geçiş(AYT-TYT) sınavlarına hazırlık süreci Rehberlik servisince takibi yapılarak verimli hale getirilmesi kararı,  ayrıca Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi bu süreçte öğrencileri bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak öğrencilerin akademik, duyusal ve sosyal açıdan kendilerini tanımaları, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine ve bu doğrultuda kendileri için en uygun seçimi yapmalarına olanak sağlayacak çalışmaların yapılması hususunda karar alındı.

LGS ve YKS Hakkında Öğrenci ve Veli  Bilgilendirme

Okullarımızın Rehber Öğretmenleri tarafından her yıl 8. ve 12. sınıf öğrenci ve velilerimize yönelik sınav sistemi bilgilendirme konferansı gerçekleştirilmesi, bu bilgilendirmede sınavların yaşamımızdaki yeri, sınav soru sayıları, puan hesaplama formülleri, yılsınu başarı puanı ve sınav puanının etkisi üzerinde durulması konusu mutabık kalındı.

Zaman Planlaması ve Motivasyon

8. ve 12.sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilecek seminerlerde; öğrenmenin önemi, motivasyon tanımı, motivasyonu etkileyen içsel ve dışsal nedenler ve başarılı olmak için zaman yönetiminin önemi vurgulanır.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.