KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik, bedeli maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek kadar hayatın içinde, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren onurlu bir görevdir. Hepimizin hayatında kıymetli izler bırakan, büyüklüğü ile onu derinden etkileyen bir öğretmeni vardır.

 

Üzerimizde emeği olan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. 

 

İlim ve bilgide üstünlüğünü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi imkânsızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenledir ki biz öğretmenler, tarih boyunca olduğu gibi bugünde çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmeye özen gösteriyoruz.

Eğitime yapılacak her türlü yatırımın, milletimizin aydınlık geleceğine ve refahına yapılan yatırım olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Milli Eğitim  Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK' un açıkladığı 2023 Vizyon Belgesi doğrultusunda ülkemizi çağın en üst seviyelerine çıkaracak nesiller yetiştirmeye gayret ediyoruz.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim sistemimizin asli unsuru sizlersiniz. Sorumluluğu büyük ve başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir mesleğe sahipsiniz. Sizler bir medeniyeti,  bir kültürü inşa eden nesilleri yetiştirmektesiniz. Öğretmen, bir eğitimci, bir rehber, bir mimar, bir sanatkârdır. Sizler sadece öğrencilerimize değil bu ülkenin geleceğine de şekil veriyorsunuz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de belirttiği gibi "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır."

Emekli Olan Değerli Meslektaşlarım,

Bizim kültürümüzde, öğretmenlerimiz, anne babalarımız kadar değerli ve azizdir. Sizler emekli olsanız bile yetiştirdiğiniz eserlerinizle ülkeye ve topluma hizmet etmeye devam edersiniz.  

 

Bu vesileyle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği bu anlamlı günde, emekli öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu günler diliyor, şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

 

Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle çalışan şefkat kahramanları tüm değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü bir kez daha en içten dileklerimle kutluyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimize en derin sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.