KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. Yılı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Bugün, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan İstiklal Harbimizi zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümüdür. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.

Büyük bir mücadele, emek, sabır, samimiyet ve fedakârlık neticesinde 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümü coşkusunu, milletçe hep beraber paylaşıyoruz.

Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindeyiz. 1919'da çok zor şartlarda başlattığımız İstiklal Harbimizi, 1923'te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, inşallah, 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız. 2023 Vizyon belgemizin dört temel sütunu; öğrenci, ebeveyn, öğretmen ve okul üzerinden müfredatı; bilgiden beceriye, beceriden görgüye taşıyacağız.

Milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Ancak bu sayede çocuklarımızın neşesi, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı daim olabilir.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Bu toprakların vatanımız olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

   Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.