KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 19 Eylül 2020 Gaziler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 19 Eylül 2020 Gaziler Günü Mesajı

Şanlı tarihimizde yer alan Sakarya Meydan Muharebesi sonrası, 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik unvanı ve "Mareşal" rütbesi verilmiştir. O tarihten sonra 19 Eylül günü "Gaziler Günü" olarak kabul edilmiştir.

Şehitlik ve gazilik mertebesi, milletimiz için şereflerin en büyüğüdür. Bugün ülkemizin bağımsız ve bölünmez bütünlüğünü, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları ulvi mücadeleye borçluyuz.

Biliyoruz ki milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Çanakkale´de, Sakarya´da, Dumlupınar´da, 15 Temmuz direnişinde yaşanan destanları ve o ruhu iyi anlatmalı, aziz vatanımızın kıymetini öğretmeliyiz.

Millet olarak, vatanına ve milletine karşı duyduğu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getiren gazilerimize ve şehitlik mertebesine ulaşmış olan vatan evlatlarına karşı yapılacak olan en anlamlı teşekkürün, onların bizlere emanet ettiği devletimize, bayrağımıza ve her geçen gün gelişen demokrasimize sahip çıkmak olduğunun bilinci içerisindeyiz.

Bu bilinç ve şükranla, milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

 

   Hüseyin KALKAN 

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.