KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN'ın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Açılış Mesajı

Sevgili öğrenciler, kıymetli meslektaşlarım ve değerli veliler;

Okullarımızı dolduran öğrencilerimizin sevinç ve heyecanıyla yepyeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. 2020-2021 eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.

İnsanda var olan cevheri işleyerek onu geliştiren bir eğitimle, bu topraklardan devlet yönetiminde, millete hizmet yolunda hatta milletimizin adını dünyaya duyurma noktasında sayısız örnekler çıkmış. Bu örnekler, öğrencilerimizin öncü rol modelleridir. Yarının devlet adamları, yöneticileri, doktoru, mühendisi, öğretmeni de bugünün öğretmenlerinin elinde şekillenecek. Her idarecimiz, her öğretmenimiz, tüm veli ve öğrencilerimizle birlikte; yeni eğitim öğretim yılına yeni umutlarla, yeni hedeflerle başlıyoruz. 

Bu hedefe ulaştıracak gücü, mesleğine hayatını adamış öğretmenlerimizden alıyoruz. Neslimizi bilgiyle donatarak ahlaki değerlerle onları kanatlandıracak olan kişiler, öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizden isteğimiz, aşkla icra edecekleri meslekleriyle, çocuklarımızın ufkunu açarak, hayallerine ulaşmaları yolunda, onlara cesaret ve güven vermeleridir. Bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden, sorumluluk bilinciyle görevlerini en iyi şekilde yapmanın gururunu yaşayınız. Bu kutlu yolda ümit ışığınızın hiç sönmemesini diliyorum. Büyük atılımlar yapabilmek için, büyük düşünen nesiller yetiştirmeli, çocuklarımızın özgüven sahibi olmasını sağlamalıyız.

Bu süreçte elbette bazı zorluklar yaşanabilir. Çocuklarımıza mekân ve tarih bilinci vererek bu zorluklarla mücadele edebiliriz. Çünkü tarihini bilen bir nesil, Anadolu'dan aldığı değerlerle, gücünü koruyarak bugününü daha kolay imar eder. Bu da öğretmenlerimizin, öğrencilere aşılayacağı, milli bir şuurla mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle sevinç ve coşkusunu hep birlikte paylaştığımız 2020-2021 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor; ilimize, ülkemize ve milletimize iyilikler, güzellikler ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.

Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.