KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 10 Mayıs 2020 Anneler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN 10 Mayıs 2020 Anneler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KALKAN' ın 10 Mayıs 2020 Anneler Günü Mesajı

Sevginin, şefkatin zirvesi; fedakârlığın ve merhametin abidesidir "anne". Koşulsuz ve sınırsız sevgi; saygı, şefkat, sabır ve fedakârlık gibi en yüce duyguları ruhunda barındıran huzur ve mutluluğun anahtarıdır. En kıymetli varlıklarımız, baş tacımız annelerimiz bizi millet yapan değerlerimiz ile aile ve toplum hayatımızın temel taşıdır.

 

Geçmişten bugüne toplumsal mirasımızı yaşatmada, kültürel ve ahlaki değerlerimizi aktarmada, geleceğin teminatı çocuklarımızı topluma hazırlamada kilit rol üstlenen annelerimizi  yüceltmek,  değerlerini  korumak, saygıda  kusur etmemek,  onların yüzlerini güldürmek  için  her   birimiz   evlat olarak  üzerimize  düşen  vazifeleri  yerine   getirmeliyiz.

 

Anneleri  baş  tacı  yapan, "Cennet anaların ayaklarının altındadır" diyen bir dinin mensupları olarak bu sözün idrakinde, annelerimizin hakkının hiçbir zaman ödenmeyeceğinin bilincindeyiz. Hayattaki en büyük yardımcı ve destekçimiz, yürüdüğümüz yolların rehberleri, sağlıklı yetişen nesillerin yaratıcıları, umutlarımızı paha biçilmez emekleriyle aydınlatan annelerimize; bizlere göstermiş oldukları karşılıksız sevgiden, hiç bitmeyen sabırdan, şefkatten, fedakârlıktan, merhametten dolayı minnettarız.

 

Karşılıksız sevgi ve fedakârlığını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün kadınların, sınıflarda her çocuğu kendi çocuğu gibi bağrına basan öğretmen annelerimizin, Anneler Günü´nü kutluyor, her birini saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. 

 

 

   Hüseyin KALKAN

İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.