KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün, aziz milletimizin tarihinde eşsiz bir kahramanlık örneği olan Kurtuluş Savaşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yürütülmeye başladığı gününün 100. yılını kutluyoruz.

 

Yüz yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. Bu birlik ve beraberlik sayesinde zafere ulaşılmış; işgal altındaki topraklarımız yeniden özgürlüğüne, bağımsızlığına kavuşmuştur.

 

Diğer yandan, Milletimiz en zor şartlarda bile bağımsızlık ve egemenlik tutkusundan, istiklal ve istikbalinden taviz vermemiş bir millet olarak tarihe geçmiş, bu özelliği ile de geçtiğimiz yüzyılda mazlum milletlere öncü ve örnek olmuştur.

 

Sevgili çocuklar,

 

Kahraman bir milletin çocukları olarak, sizler, ülkemizin ümitleri, istikbali ve yarınlarısınız. Bunun için bizler bütün hayallerimizi sizlerin üzerinden kuruyoruz. İnanıyoruz ki, yarınların Türkiye'si sizlerle aydınlık, sizlerle mutlu; sizlerle daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır.

 

Ne mutlu sizlere ki, Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve siz çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza güvenen ve milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram ilan eden bir milletin çocuklarısınız. Ne mutlu sizlere ki, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını dünya çocukları ile birlikte kutlayan bir ülkenin çocuklarısınız. Bundan dolayı mensup olduğunuz ülkeniz ve milletinizle ne kadar gurur duysanız azdır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, evrensel bir barış şenliği havasında kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, tüm dünya çocukları arasında sevgi duygularını pekiştirmesini, onları kardeşlik duyguları ile bir araya getirmesini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                          Hüseyin KALKAN

                                                                                                                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

                                                                            

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.