KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü mesajı yayımladı.
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

Birleşmiş Milletler 'in 10 Kasım 2011 tarihli kararıyla 21 Mart'ı "Dünya Down Sendromu Günü" olarak tanıdığı bugünde;  Down Sendromunun bir farklılık olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemlidir.

Eğitim ortamlarımızda tüm çocuklarımızın olduğu gibi down sendromlu çocuklarımızın ve gençlerimizin  de hayatı öğrenmeleri, gerekli becerileri kazanmaları nihayetinde kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için çaba harcıyoruz.  Bu çerçevede her eğitim kademesinde hizmet veriyoruz.  Şunun farkındayız ki, her çocuğumuz özeldir, her çocuğumuz mutlaka bir şeyleri başarır.

Down sendromlu insanların hayatın her alanında olmasının toplumsal zenginliğimizi ve insani değerlerimizi arttıracaktır. Onların sosyalleşmelerini sağlayarak hayata bakış açılarını, yaşam tarzlarını olumlu yönde geliştirmelerini sağlamanın toplumsal bir sorumluluktan ziyade üzerimize görev addediyor; bu özel günün bir gün değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni ediyorum.

Neşeleri ve gülen yüzleriyle bizlere artılar katan Down Sendromlu bireylerin bu özel gününü kutluyor, değerli ailelerine güzel bir hayat diliyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.