KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN'ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ne Gelişinin 89. Yılı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ne Gelişinin 89. Yılı Kutlama Mesajı Yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdür V. Hüseyin KALKAN'ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ne Gelişinin 89. Yılı Kutlama Mesajı

Büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İlimize teşriflerinin 89. yıl dönümünü yâd ederken aynı heyecan, sevinç ve gururu bir kez daha duymanın mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz.

Türk Milletinin hak ettiği tam bağımsız, demokratik, çağdaş bir hukuk devletini kuran, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk 20 Aralık 1930 Cumartesi günü saat 15.30'da beyaz bir trenle Kırklareli'mize gelmiş ve coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmıştır. O'nu karşılamak ve yakından görmek isteyen hemşerilerimiz O'nun şehre gelişi ile büyük bir mutluluk ve onur yaşamışlar, bu heyecan ve gururla yıllardır Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden hiçbir zaman ayrılmamışlardır.

O günlerde her türlü zorluğu insan üstü bir azimle ve inançla aşarak, büyük zaferler ile Vatan kıldığımız ülkemizi ve Cumhuriyetimizi, bugünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır" düsturuyla ülkemize ve aziz milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için gece, gündüz hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırklareli'ye gelişinin 89. yılını en içten dileklerimle kutluyorum. 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.