KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Mayıs Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi.

"Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı Mayıs ayı toplantısı 14 Mayıs 2019 Salı günü gerçekleştirildi.


             Milli Eğitim Baknlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Mayıs ayı toplantısı 14 Mayıs 2019 Salı günü Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. 

             Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Mayıs ayı toplantısında; fen ve kültür dersleri ile islâmî ilimlerin birlikte modern öğretim yöntemleriyle verildiği imam hatip okullarını öğrenci ve velilere doğru tanıtmak, proje ve program uygulayan imam hatip okullarının vizyon, misyon ve hedeflerine uygun olarak iş birliğine dayalı tanıtım ve yöneltme faaliyetlerinde bulunmak, öğrencilerimizi fen ve sosyal bilimler, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar, mûsikî ve spor, yabancı dil programları uygulayan okullar ve mesleki alanlara dair ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda bilgilendirmek, aynı zamanda öğrencilerimize kariyer plânlamaları konusunda rehberlik ve danışmanlık desteği sunmak amacıyla çeşitli etkinliklere ilişkin ilimizde imam hatip okullarının tanıtımı ilişkin bilgi verildi.

             Öğretmenlerin belirtilen konularda tavsiyeleri alınarak toplantı dilek ve temennilerle son buldu.

15-05-201915-05-201915-05-2019

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.