KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN´ın 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Mesajı yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN´ın 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler ’in 10 Kasım 2011 tarihli kararıyla 21 Mart’ı “Dünya Down Sendromu Günü” olarak tanıdığı bugünde;  Down Sendromunun bir farklılık olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemlidir.

Herkes üzerine düşen çabayı göstermeli, toplumsal bilinç oluşturmak ve farkındalığın parçası konumunda yer almak en büyük hedefimiz olmalıdır. Görevimiz, başta eğitim olmak üzere sağlık ve rehabilitasyon hizmetlerinden tam olarak yararlanmalarını sağlamaktır.

Down sendromlu insanların hayatın her alanında olmasının toplumsal zenginliğimizi ve insani değerlerimizi arttıracaktır. Onların sosyalleşmelerini sağlayarak hayata bakış açılarını, yaşam tarzlarını olumlu yönde geliştirmelerini sağlamanın toplumsal bir sorumluluktan ziyade üzerimize görev addediyor; bu özel günün bir gün değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni ediyorum.

Neşeleri ve gülen yüzleriyle bizlere artılar katan Down Sendromlu bireylerin bu özel gününü kutluyor, değerli ailelerine güzel bir hayat diliyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.