KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl mesajı yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı.

            17  Eylül 2018 tarihinde başlayan "2018-2019 eğitim-öğretim 1. yarıyılı, 18 Ocak 2019 Cuma günü itibariyle ilimizde 50002 öğrencinin karne almasıyla sona ermiş olup öğretmen ve öğrencilerimiz için iki haftalık yarıyıl tatili başlayacaktır.

 

         Eğitim camiası olarak attığımız her adımda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir. Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilecek en uygun, en güvenli yolu öğretir.” veciz sözündeki hedeflere ilerliyoruz.Bu hedefe daha güçlü adımlarla ilerleme yolunda Bakanlığımızca hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu tüm eğitim camiamıza rehber niteliğindedir. 2023 Eğitim Vizyonunun amacı çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmektir. 2023 Eğitim Vizyonu, eğitim ve öğretimin stratejik bir yol haritasıdır.  Çünkü her birimiz çok iyi biliyoruz ki; eğitimin kalitesi, ideal bir geleceğin teminatıdır.

 

 Saygıdeğer Veliler,


        Eğitimin bir geleneği haline gelen karneler, öğrencilerimizi yeni döneme motive edecek sembolik araçlar olarak kabul edilmelidir. Çünkü göz bebeğimiz çocuklarımızın yeteneklerini rakamlarla sınırlandırmak mümkün değildir. Her karne aslında bir aynadır.Fakat aynada yansıyan, sadece öğrenci değildir. Aynı zamanda velilerimiz ve öğretmenlerimiz de bu çerçevenin içindedir. Başarıyı nasıl sahipleniyorsak, başarısız gördüğümüz durumların sorumluluğunu üstlenmek erdemine de sahip olmalıyız. Çünkü her öğrenci ayrı bir değer, keşfedilmeyi bekleyen emsalsiz bir cevherdir. Veliler olarak çocuklarımıza yapacağımız en önemli katkının, onları her yönüyle tanımak için, onlara vakit ayırmak olduğunu unutmamalıyız. 

 

Sevgili Öğrenciler,


          Hayatta başarı için önce inanmak, sonra da hedefe varana kadar yılmadan çalışmak gerekir. Hak ettiğiniz tatil döneminde; öncelikle dinlenmenizi, bol bol kitap okumanızı, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli zamanlar geçirmenizi, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel etkinliklere katılmanızı, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerle kendinizi geliştirmenizi öneriyorum. Yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendirerek, ikinci eğitim-öğretim dönemini dinlenmiş ve motive olmuş bir şekilde karşılayacağınıza inanıyorum. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur. Sizleri ve geleceğinizi önemsiyoruz.

 

Değerli Meslektaşlarım,


         Eğitim ve öğretimde başarının sırrı, bilgiyi verenle alan (öğretmen-öğrenci) arasındaki sevgi, saygı, anlayış ve güvenin niteliğine bağlıdır. Hiç şüphesiz bunların gerçekleşmesi de zamanı verimli kullanma ve sağlıklı iletişimin kurulması ile mümkündür.Sizin ufkunuz öğrencilerinizin ufku; onların başarısı sizin başarınızdır. Eğitimin her aşamasında sizin emeğiniz büyüktür. Dinlenmeyi en az öğrenciler kadar sizler de hak ediyorsunuz. Ülkemizin her bir ferdi sizlere minnettardır. “Bilgelik mesleği” olarak kabul gören bir mesleğin mensupları olarak öğrencilerinize hedef ve gaye aşılayarak, öz güven kazandırarak, onları takdir ve teşvik ederek, mesuliyet şuuruyla yeteneklerine göre yönlendirerek hayata hazırladığınız için siz değerli yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

         Bu duygu ve düşüncelerle; sevgili öğrencilerimizi, değerli eğitim çalışanlarımızı ve fedakâr velilerimizi başarılı bir eğitim öğretim dönemi nedeniyle tebrik ediyor, sağlık, huzur ve başarı dileklerimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.