KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN Ulu Önder ATATÜRK’ÜN Kırklareli’ne gelişinin 88. Yıl dönümü mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN Ulu Önder ATATÜRK’ÜN Kırklareli’ne gelişinin 88. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN Ulu Önder ATATÜRK’ÜN Kırklareli’ne gelişinin 88. Yıl dönümü mesajı.

            Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 88’inci yılını kutlamanın mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz.

            Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk, 20 Aralık 1930 Cumartesi günü saat 15.30’da trenle Kırklareli’mizde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmıştır.

            Kurtuluş Savaşında yazdığımız şanlı destanının ardından, memleketin vaziyetini görmek üzere bulduğu her fırsatta yurdun her köşesine ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarına zaman ayıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesine yönelik çok önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir.  Bizler de ona layık olmak, ülkemizi ve şehrimizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak baş amacımız olmuştur.

            Bu duygu ve düşüncelerimle, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını  saygı, minnet ve şükranla anıyor, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli ’ye gelişini 88. Yılını en içten dileklerimle kutluyorum

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.