KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN´ın " 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" mesajı

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN " 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" mesajı yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN´ın " 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" mesajı

            Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi” ile İnsan hakları kavramı, tüm dünya için geçerli olan evrensel bir boyut kazanmıştır. Ülkemiz, Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer almıştır.

            İnsan hakları doğuştan var olan ve tüm insanların cinsiyet, ırk, renk, din, dil, yaş ayrımı gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. İnsan hakları alanında, kadınlarımız, çocuklarımız ve engellilerimiz başta olmak üzere tüm bireylerimizle birlikte bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmelerini sağlamak hepimizin görevidir, sorumluluğudur.

            Bu vesileyle, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde insan hakları konusunda toplum bilincinin artmasını diler, barış, sevgi ve kardeşliğin hâkim olduğu, tüm insanlığa huzur ve güven dolu bir yaşam dilerim.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.