KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Kalkınma Ajansı desteği ile Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Kalkınma Ajansı desteği ile Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı Gerçekleştirildi.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Trakya Kalkınma Ajansı desteği ile Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizde 26-28 Kasım 2018 tarihleri arasında 3 gün boyunca Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı yapıldı. 65 öğretmenimizin katılımıyla Lozengrad Hotelde gerçekleştirilen çalıştaya MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden gelen Dr. Tunç Erdal Akdur ve Scientix Türkiye Ekibi tarafından Stem projeleriyle ilgilisunumlar yapıldı. Lise ve mesleki teknik okullarda görev yapan STEM (Fen, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji vb.) öğretmenleri ve mesleki ve teknik liselerde görev yapan öğretmenler (Elektrik ve elektronik bilgi teknolojisi, Mobilya teknolojisi, Makine teknolojisi, Metal teknolojisi vb.) arasında disiplinler arası bir STEM eğitim projesi geliştirme ve paylaşma ortamı oluşturuldu.  Çalıştayda öğretmenler her grupta en az birer tane fen, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve meslek ve teknik okul öğretmeni olacak biçimde çalışma gruplarına ayrıldı. Her grupta bu farklı ders alanları öğretmenleri öğrenciler için disiplinler arası sorgulamaya, araştırmaya, üretime ve buluş yapmaya dayalı STEM proje önerileri hazırlamak için birlikte çalışmalar yaptılar.  Bu çalıştayın sonunda öğretmen grupları tarafından öğrencileri fen ve mühendislik mesleklerine teşvik etmek ve STEM konularında beceri ve tutumlarını ortaya çıkarmak için STEM eğitim projeleri tasarladılar.

Dr. Tunç Erdal Akdur, yaptığı konuşmada: “Scientix Türkiye Ekibi olarak her okulun STEM projelerinin olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu STEM projeleri öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini geliştirmeye yönelik olmalıdır. Proje ekiplerindeki öğretmenler ve öğrenciler STEM projelerini gerçekleştirmek için diğer okullar ve endüstri ile birlikte yardımlaşarak çalışabilmelidir. Temel amacımız; her okulun STEM proje takımlarını oluşturması ve bu takımların STEM çalışmalarını yapabilecekleri öğrenme ortamlarının okullarımızda oluşturulmasıdır” dedi.

Scientix STEM Eğitimi Çalıştayının son günü yapılan sertifika törenine Vali Yardımcısı V. Emre ÖZTÜRK, Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil YÜCEL,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan AKTİMUR,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Veysi BORA ve Trakya Kalkınma Ajansı Yetkilisi Emre Beji katılarak, Scientix Stem Eğitimi Çalıştayını başarıyla tamamlayan öğretmenlerimize sertifikalarını verdiler.

29-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-2018

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.