KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN´ ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı.

"Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata intikalinin 80. yıl dönümünde milletçe şükranla ve rahmetle anıyoruz"
İl Milli Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN´ ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı.

            Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata intikalinin 80. yıl dönümünde milletçe şükranla ve rahmetle anıyoruz. Yaşamını milletine adayan, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan olan Atatürk, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür. Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk; uluslararası ilişkilerde güvenirlik; barış ve insan severlik değerleri ile de ender bir kişidir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün düşünce sistemi, idealleri ve ortaya koyduğu değerler bugün de ülkemizin ve milletimizin karşı karşıya kaldığı sorunların halledilmesinde bizlere yol göstermektedir. Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80.yılında gururla ifade edebiliriz ki Türkiye onun hayallerini gördüğü bir ülke yolundadır. Tarihin her sayfasına acı ve şanlı hatıraların altın harflerle kazındığı bir mirasın sahibi Yüce Milletimiz, kendini milletine adayan liderini hiçbir zaman unutmayacaktır. O’nun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.

            Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ ün gösterdiği hedeflerle dünyayı takip edebilen, olayları doğru okuyan, çağın modern tekniklerine yetişen, milli ve manevi değerlerimize bağlı nesliler geleceğimizin teminatı olacaktır. Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkan, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunan nesiller yetiştirmek olduğundan; çocuklarımızın ve gençlerimizin bu doğrultuda yetişmeleri için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

            Bu düşüncelerle ebediyete intikalinin 80. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.