KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN´ ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı için mesaj yayınladı.
İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN´ ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 Eğitimin millet hayatındaki yeri inkârı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmişlerdir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları sağlam bir eğitimle çağlar ötesine seslenebilecek sesi, okullarımızda bulacak, bu olağanüstü hamleyi gerçekleştirme becerisini okullarımızda kazanacaktır.

2018 -2019 eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde eğitim kadromuzda bulunan 2.861 öğretmen ve 371 okul yöneticimizle; İl genelinde anaokullarımızda 4.994, ilkokullarımızda 14.387, ortaokullarımızda 15.513, ortaöğretim kurumlarımızda 14.100 olmak üzere toplamda 48.994 öğrencimizle ilk ders zilini çalmış bulunmaktayız. İl genelinde Okul öncesi eğitim kurumu 19, ilkokul 85, ortaokul 78, lise ve dengi okul 60 olmak üzere toplamda 242 okulumuzla eğitim öğretime başlayacağız.

 Sevgili Öğrenciler, Yarınlarımızı güvenle teslim edeceğimiz siz sevgili çocuklarımızı  okullarımızda anne-baba şefkatindeki öğretmenlerinizle, dağıtılmaya hazır durumda ücretsiz ders kitaplarınızla okullarınız sizleri bekliyor. Bu eğitim öğretim yılında derslerinize daha etkili çalışarak, sosyal ve kültürel yanınızı geliştirerek, sizlere güvenen bizleri mahcup etmeyeceğinize inanıyoruz. Eğitim hayatında her birinizin ayrı ayrı başarılı olmanızı gönülden istiyor, hepinizin gözlerinden  öpüyorum.

Değerli veliler; sizleri  çocuklarımızın eğitim sürecinde  her zaman  yanı başımızda görmek istiyoruz. Sizlerin de desteğiyle öğrencilerimizin başarılarını daha da artıracağımıza yürekten inanıyorum.

         Sevgili öğretmenlerim; öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edeceksiniz. Eğitim sürecinde sizin yoğun çabanız ve fedakârlığınız bugünün çocuklarına ve ülkemizin yarınlarına yapılacak en büyük katkıdır. Kıymetli ve saygıdeğer meslektaşlarım; sizler her zaman yepyeni bir ruh ve heyecanla çocuklarımızın karşısına çıkmakta, onlara öğrenme isteğini aşılayarak yarınlara hazırlamak için çaba sarf etmektesiniz. Bu öğretim yılında da ilk günden başlayarak işimizi severek ve isteyerek, performansımızı sürekli yüksek tutarak yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Biz bütün bu beklentileri karşılamak için çok çalışmak zorundayız. Çünkü ülkemizin ve Kırklareli’ nin geleceği siz değerli meslektaşlarımızın fedakârca çalışmalarına bağlıdır.

         Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine huzurlu ve başarılı bir yıl diliyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.