KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Obezite ile Mücadelede, Sağlıklı Beslenme, Spor ve Hareketli Yaşam Tarzı Eğitimleri Verildi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba günü İlimiz Merkez Toki Ahmet Cevdet Paşa İlk/Ortaokulu Toplantı Salonunda Obezite ile mücadelede, Sağlıklı Beslenme, Spor ve Hareketli Yaşam Tarzı Eğitimleri Verildi.
Obezite ile Mücadelede, Sağlıklı Beslenme, Spor ve Hareketli Yaşam Tarzı Eğitimleri Verildi.

Türk Böbrek Vakfı, çocukluk çağı obezitesi ile mücadele faaliyetleri kapsamında, Müdürlüğümüz ile imzalanan “iş birliği protokolü”  çerçevesinde,  İl Merkezimizde 8- 12 yaş gurubundaki öğrencilere ilk toplu eğitimini gerçekleştirdi.

 Obezite, böbrek sağlığını doğrudan etkileyen üçüncü sıradaki kriterdir. Ülkemizde  yapılan araştırmada,  3 milyondan fazla obez nüfusun 1,8 milyonunu 0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimiz  oluşturması nedeni ile Türk Böbrek Vakfı  okullarda çocuklara yönelik eğitimlerini her geçen gün arttırıyor.

Türk Böbrek Vakfı, bu kapsamda çocuklarımızda ve ebeveynlerinde bilinçlendirme ve farkındalığı arttırılması yönünde eğitimlere başladı.

Obezite ile mücadelede, sağlıklı beslenme, spor ve hareketli yaşam tarzının anlatıldığı eğitime; Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal ŞAMLIOĞLU ,  Özel Okullar Daire Başkanı Mehmet BARAN , İl Millî Eğitim Müdürü Murat AŞIM ,  Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet GİDER , Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur ERK, Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Tekirdağ Diyaliz Merkezleri Koordinatörü Ali ARDA ve Sporcu Hasan YANLIZOĞLU’nun katıldı.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.