KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Murat AŞIM´ın 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Murat AŞIM 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Murat AŞIM´ın 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası Mesajı.

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak görevidir. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler, insana ve topluma duyulan saygının en önemli gereğidir. 

         Engellilerimizin hayata engelsiz bir şekilde katılımlarının sağlanması ve yaşam standartlarının yükseltilmesi için toplum olarak, birey olarak, kurum ve kuruluşlar olarak hepimize görev ve sorumluluklar düşmektedir. 

Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın temel insanî haklardan yeterince yararlanmaları devletimizin en önemli hedeflerindendir. Devletimiz bu bağlamda sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak gerekli yasal ve idari düzenlemeleri süratle hayata geçirmekte, ihtiyaç duydukları hizmetleri engelli vatandaşlarımıza sunmaktadır. 

            Unutmayalım ki en büyük engel kalplerdeki ve zihinlerdeki engeldir ve yine unutmayalım ki herkes bir engelli adayıdır. 

        Bu duygu ve düşüncelerle, toplumumuzun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyorum.  Aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini diliyorum.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.