KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM’ın 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM’ın 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı

Milletimizin onurlu mücadelesi ve vatan sevgisi, bağımsız bir ülke, hür bir millet iddiasının mısralarla ifadesi ve parlak bir geleceğin müjdecisi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 97´nci yıldönümünü kutlamaktayız.

 

Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ölümsüzleşmiştir. İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.

 

Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşı’mız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da göstergesi ve Türk Milletini ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir eserdir.

  

İstiklal Marşımızın kabulünün 97´nci yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY  ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                       Murat  AŞIM

                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.