KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM´ın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı

Dinamik bir meslek olan gazetecilik, haberleri en doğru şekliyle kamuoyuyla paylaşma misyonu taşımaktadır. Bunun yanı sıra bu mesleği yapan gazetecilerimiz düşünceleri ve yorumları ile demokrasinin güçlenmesine katkı sunmakta, yaşanan sorunları ve yapılan çalışmaları gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına yardımcı olmaktadırlar.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Yerel basınımızın İlimizin eğitim faaliyetlerinin kamuoyuna ulaştırılmasında etkin bir rolü bulunmaktadır.

Kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmekte ve toplumun sesi olmaktadırlar.

“Halkın haber alma ve doğru bilgi edinme hakkına, ülkenin barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesine katkı sağlayan tüm gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü  kutlar,  değerli basın mensuplarımıza görevlerinde başarı dileklerimle sevgilerimi sunarım.

 

                                                                                                                                        Murat AŞIM

                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.