KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Hardaliye Üretimi İşbirliği Protokolü' Kapsamında Yapılan Çalışmalarda Sona Geliniyor.

'Hardaliye Üretimi İşbirliği Protokolü' Kapsamında Yapılan Çalışmalarda Sona Geliniyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırklareli ziyaretleri sırasında yöresel içecek olan Türk Patent ve Marka Kurumu'nca tescillenen Kırklareli Üzüm Hardaliyesi'nin meslek liselerince üretilmesini istemişti. Bu kapsamda Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 28 Eylül 2021 tarihinde  'Hardaliye Üretimi İşbirliği Protokolü' imzalandı.

Karşılıklı işbirliğini ve ortak anlayışı teşvik etmek ve geliştirmek hedefiyle yapılan projede, öğrencilerimizin mesleki uygulama yapabilmeleri için bir fırsat yaratılmış oldu.

'Hardaliye Üretimi İşbirliği Protokolü' Kapsamında Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin Kırklareli Üniversitesi Gıda İşletme Bölümü atölyesinde yaptıkları çalışmalarda sona geliniyor.

Hızla devam eden uygulamalarda mayalanan üzümlerin presleme işlemleri yapıldı. Belirlenen işlemlerin ardından hardaliyeye dönüşecek.

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.