KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Oyunları Türkiye Üçüncüsü Olan Merkez Anadolu Lisesi Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM’I Makamında Ziyaret Etti.

Halk Oyunları Türkiye Üçüncüsü Olan  Merkez Anadolu Lisesi Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM’I  Makamında Ziyaret Etti.

 26 Mayıs 2016 tarihinde  Sakarya İlinde düzenlenen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasında Gençler Düzenlemeli kategorisinde   Türkiye üçüncüsü olan İlimiz Merkez Anadolu Lisesi öğrencilerimiz  İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM’I  makamında ziyaret etti. 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz  Halk Oyunları Yarışmasında Türkiye üçüncüsü  olan  öğrencilerle tek tek tanışarak bir süre başarıları ve aldıkları dereceler hakkında sohbet etti.

            Ardından dereceye giren öğrencilere hitaben, “Başarılarınız bizi çok mutlu ediyor,  İlimizi başarıyla temsil ettiniz, sizleri tebrik ediyor, sizlerle gurur duyuyoruz, bu başarıda emeği geçen yönetici, öğretmen  ve ailelerinize de teşekkür ediyorum, sizler bizim için çok değerlisiniz, başarılarınızın devamını diliyorum’’ dedi ve öğrencilere çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi.

            Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Halk Oyunları Federasyonunca Sakarya Atatürk Spor Salonunda düzenlenen şampiyonaya, Ankara, Niğde, Zonguldak, Artvin, Iğdır, Ordu, Gaziantep, Kırklareli, Burdur, İzmir, Sivas, Kocaeli, Ağrı, Bayburt, Trabzon, Rize, Diyarbakır, Tekirdağ, İstanbul, Aydın, Kütahya, Kastamonu, Van, Çorum, Bursa, Kilis ve Erzurum illerinden  takımlar katıldı.

52 takım ve yaklaşık 800 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada takımlar, Yıldızlar Düzenlemesiz ve Yıldızlar Düzenlemeli ile Gençler Düzenlemesiz ve Gençler Düzenlemeli kategorilerinde kıyasıya yarıştı. Yarışma sonucunda Gençler Düzenlemeli kategorisinde  Kırklareli Anadolu Lisesi Türkiye üçüncüsü oldu.

            Toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

31-05-201631-05-201631-05-201631-05-2016

 

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.