KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gökkuşağı Düşler Atölyesi” Projesi İşbirliği Protokolü İmzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Kırklareli Üniversitesi arasında Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin projesi “Gökkuşağı Düşler Atölyesi”  Projesi İşbirliği Protokolü imzalandı.
 “Gökkuşağı Düşler Atölyesi”  Projesi İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Kırklareli Üniversitesi arasında Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin projesi “Gökkuşağı Düşler Atölyesi”  Projesi İşbirliği Protokolü imzalandı.

10 Ekim 2017 Salı günü Kırklareli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende işbirliği protokolü, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM tarafından imzalandı.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, rektörlük binasında düzenlenen törende, üniversite olarak sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer almaya büyük önem gösterdiklerini söyledi.Prof. Dr. Bülent Şengörür, "Protokol ile amacımız Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi´nde eğitim gören özel gereksinim duyan öğrencilerin hayallerinde ve düşlerinde tasarladıkları elbiselerin bizim üniversitemizin öğrencileriyle birlikte üretmesidir. 21 Mart´ta da ortaklaşa bir defile düzenlenmesini hedefliyoruz." diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım ise projede yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İnsan hayal ettikçe var ve hayal ettikçe yaşıyor." dedi. Engelli bireylerin de hayal edebildiklerini bu projede göstereceklerini belirten Müdürümüz Murat Aşım, "Engelliler de çok güzel hayal edebiliyor. Burada örneklerini de görebiliyoruz. Bizim engelli çocuklarımızın sosyal yaşama katılması için akademik camianın kucak açması çok değerli ve çok anlamlı." ifadelerini kullandı.

Proje ile Kırklareli İl Milli Eğitim müdürlüğüne bağlı Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde eğitim gören öğrencilere Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu  Giyim Üretim Bölümünde okuyan öğrenciler tarafından özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerle iletişim kurmalarının sağlanması, hayallerinde giymek istedikleri giysilerin tasarlanıp dikilmesi ve ortaklaşa bir defilenin düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

10-10-201710-10-201710-10-201710-10-201710-10-201710-10-201710-10-201710-10-2017

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.