KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASI”NIN 9.BÖLGE FİNALİ İLİMİZDE YAPILDI

 “GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASI”NIN 9.BÖLGE FİNALİ İLİMİZDE YAPILDI

             Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen  "Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması"nın 9. Bölge finali  08 Nisan 2016 Cuma günü İlimizde  yapıldı.

              Din Öğretimi Genel Müdürlüğü   Şube Müdürü Musa AKTAŞ, Hızırbey Camisi´nde yaptığı konuşmada, öğrencilere teşvik olması amacıyla çeşitli yarışmalar düzenlediklerini, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleri, rekabet içerisinde keyif almaları açısından yarışmaların önemli olduğunu  yarışma sonucunda bir kişinin değil, bütün öğrencilerin kazanacağını söyledi.

            Şube Müdürü Musa AKTAŞ yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyerek, ´Öğrencilerimizin hepsi bizler için birer incidir. Bunu asla unutmasınlar. Bu yarışma, kazananı en baştan belli olan bir yarışmadır. Çünkü burada kazanan, İmam Hatip Lisesi öğrencileridir. Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.´ Dedi.

          Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Necmi ŞİMŞEK  bölgeler arası bir yarışmaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

         Yarışmada, 11 öğrenci  minbere çıkarak hutbe okudu.

         Yarışmada, Bursa Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemal Furkan Gül birinci, Sakarya Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi  Ensar Öztürk ikinci, İlimiz Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi  Berk Demirkıran ise üçüncü oldu.

       Yarışma, dereceye giren öğrencilere teşekkür belgeleri ve  ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016

 

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.