KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri adı altında yapılan projeler beş kategoride kabul edilmiştir. Yapılan değerlendirme sonunda İlimiz Merkez Cumhuriyet Ortaokulu  “Cumhuriyet Sistemde Öncü” Projesiyle 5.Kategoride Batı Marmara Grubunda Birincilik Ödülüne layık görülmüştür. 

“Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Batı Marmara Bölgesel Ödül Töreni’ 26 Ekim 2015 Pazartesi günü  Edirne Halk Eğitimi Merkezi (ASO) Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Törene, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  İl Millî Eğitim Müdürümüz  İbrahim Korkmaz, Edirne İl Millî Eğitim Müdürü  Hüseyin Özcan Tekirdağ İl Millî Eğitim Müdürü  Halis İşler, Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Uzman Yardımcısı  Murat Akkuş,  Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Uzman Yardımcısı  Ufuk Önder Serdar,  okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

         Tören, saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Uzman Yardımcısı Murat AKKUŞ, yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz bilgi çağı baş döndürücü gelişmelere sahne olmaktadır.” dedi. 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu bu proje mükemmel bir projedir. Yarının bilim adamlarını yetiştirmek için bugünden eğitim öğretimde kaliteyi bulmaya çalışmak lazım. Bu gençler geleceğe ümit ışığı verecek kişiler. Bu projeyi yürürlüğe koyduğundan dolayı Bakanlığımızı kutluyorum” dedi. 

Daha sonra  İlimiz  Merkez Cumhuriyet Ortaokulu, “Cumhuriyet Sistemde Öncü” isimli proje çalışmasının sunumunu gerçekleştirdi. 

Program, dereceye giren projelerde emeği geçen Okul müdürü Hüseyin KALKAN, Türkçe öğretmenlerimiz Arzu ÖNEMLİ ve Fatma Turhan ÖZŞAHIN, Rehber öğretmeni Gülay SEZGİN ve Görsel Sanatlar öğretmeni Şebnem Aydın GÜNDÜZ’e  plaket verilmesinin ardından, stantların gezilmesiyle sona erdi.

 

          Emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.