KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM, SOSYAL YARDIMLAR VE İSTİHDAM BAĞLANTISI HAKKINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

EĞİTİM, SOSYAL YARDIMLAR VE İSTİHDAM BAĞLANTISI HAKKINDA İŞBİRLİĞİ  PROTOKOLÜ İMZALANDI

Müdürlüğümüz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Kırklareli İli Romanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Arasında Eğitim, Sosyal Yardımlar ve İstihdam Bağlantısı Hakkında İşbirliği Protokolü 01/04/2016 Cuma günü taraflar arasında imzalandı.

       Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hatice Malkoç Çetin, düzenlenen törende, Roman vatandaşların topluma entegre edilmesi amacıyla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Roman vatandaşların eğitim ve istihdama katılmalarını önemsediklerini, Roman vatandaşların yaşam şartlarını kolaylaştırmak için bu projenin önemli olduğuna vurgu yaptı.

Proje kapsamında sosyal yardım başvurusunda bulunan Roman vatandaşların eğitim ve kurslara katılımının sağlanacağını anlatan Hatice Malkoç Çetin, ´Eğitim ve kurslara katılan Roman vatandaşlarımız daha sonra çeşitli yerlerde istihdam edilecektir. Buradaki amaç, vatandaşlarımızı istihdama kazandırarak topluma entegre olmalarını sağlamaktır.´ dedi.

İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy bu tür projelerin önemli olduğunu, Roman vatandaşların istihdama yönelmelerini önemsediklerini aktardı.

Milli Eğitim Müdürümüz  Murat Aşım da projeyle Roman vatandaşlara balık vermeyi değil balık tutmayı öğretmeyi hedeflediklerini söyledi.

Roman Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği temsilcisi Zafer Süpürgeci de tüketen değil üreten bir toplum olmayı istediklerini dile getirdi.

 

01-04-201601-04-201601-04-201601-04-2016

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.