KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Okulların Mart Ayı YÖGEP Toplantısı Yapıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Okulların Mart Ayı YÖGEP Toplantısı Yapıldı.

24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) toplantısına Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu, Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bilal Yeşen İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri katıldı.

Mart ayı toplantısında "Güçlü ve olumlu kurum iklimi ve rutin oluşturma" konusu ele alındı. Güçlü bir okul kültürü etkili okul için gerekli olan bir ön koşuldur. Her okulun iyi bir fiziki alt yapıya sahip olmasının yanında huzurlu bir eğitim iklimine de sahip olması gerekir. Güçlü okul kültürü, yönetici ve öğretmenlerin ortak değer, norm ve inançlar etrafında birleşmeleri sonucunda ortaya çıkar. Bunu sağlamak için okul iç dinamiklerinin harekete geçirilmesi gerekir. Ayrıca toplantıda, okulların tarihî gelişim süreci, okulların amacı ve hedefleri, okulun bulunduğu sosyo-ekonomik ve coğrafi çevre,  öğrencilerin sosyo-ekonomik düzeyleri,  kırsal ve kentsel alanlar, okulda kullanılan teknoloji imkanları, yönetici, öğretmen ve öğrencilerin beklentileri, velilerin beklentileri gibi okul kültürünü belirleyen faktörler üzerinde istişare edildi.

29-03-2021

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.