KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Dil Öğretiminde Özerklik Stratejileri: Kelime Öğrenme Teknikleri ve Uygulamaları Projesi" Başladı.Kırklareli Üniversitesi ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan " Dil Öğretiminde Özerklik Stratejileri: Kelime Öğrenme Teknikleri Ve Uygulamaları Projesi" Protokolü kapsamında Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi personeli Dr. Şenay YILDIRIM ve Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Ayfer TANIŞ DÖNMEZ ve Öğr. Üyesi Nil TEKİN koordinesinde Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri ile uygulamalar, 01.03.2023 tarihinde başlamıştır.

Bu kapsamda, Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Ayfer TANIŞ DÖNMEZ ve Öğr. Üyesi Nil TEKİN, İngilizce kelime öğreniminde özerklik stratejileri kazandırma amacıyla öğrencilerimize web araçlarını tanıtacak ve 10 haftalık bir süreçte öğrencilerimize müfredatla paralel olmak üzere kelime öğrenme yöntemleri ile ders işleyeceklerdir. Çalışmanın sonunda ön-test/son-test uygulamasıyla öğrencilerin özerk öğrenme yeterlilikleri ve İngilizce dersine karşı tutumlarındaki olası farklılıklar raporlanacaktır.

Ayrıca Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu'nda görev yapan İngilizce Öğretmenleri Mahmut Gazi İPEK ve Fatih DURMUŞ, süreçte öğrencilerimizle beraber sürece dahil olup gerekli yönlendirmelerde bulunmaktadır. Uygulama sürecindeki 5. Sınıf öğrencilerimizin derse olan katılımları ve öğretmenlerin memnuniyeti yönünde olumlu dönütler alınmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KALKAN yaptığı açıklamada, "Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında birçok işbirliği olduğunu, bu konuda üniversitemizdeki yöneticilerimiz ve hocalarımıza teşekkür ederek, işbirliklerinin önümüzdeki süreçlerde de devam etmesini temenni ettiğini" belirtti.

22-03-202322-03-2023

KOCAHIDIR MAHALLESİ PAŞA ÇEŞME CAD. BLOK NO 6 İÇ KAPI NO1 - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.