KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Roman Yazıyorum “Düşüm, Gerçeğim

    Bir Roman Yazıyorum  “Düşüm, Gerçeğim

        Valiliğimizce  hazırlanan koordinasyonunu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Bir roman yazıyorum “Düşüm, Gerçeğim" projesiyle dezavantajlı  gruptaki  çocuklar sosyal, kültürel ve sportif eğitimlerle hayata hazırlanacak. 

        Valimiz Sayın Esengül Civelek, Halk Eğitimi Merkezi´nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, projeyle çocukların topluma ve hayata hazırlanacağını söyledi. Projeyi önemsediklerini, Roman çocuklarına sosyal, kültürel ve sportif eğitimler verileceğini ifade etti. 

          Projeyle çocukların yeteneklerinin de keşfedileceğini, “Dezavantajlı Roman çocuklarımızı sağlıklı, eğitimli, mutlu, güçlü bireyler olarak geleceğe hazırlamak, yeteneklerini keşfederek, yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek, boş zamanlarını etkin ve verimli geçirmelerini sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda kişisel gelişimlerine de katkı sağlamak üzere bütüncül bir bakış açısıyla çok taraflı bir proje hazırladık. Bir roman yazıyorum “Düşüm, gerçeğim" projesi ile inanıyorum ki bu romanın kahramanı olan çocuklarımız, gün gelecek düşlerini gerçeğe dönüştürecekler. Şu an yaşadığımız sevincin, mutluluğun çok daha fazlasını düşler gerçeğe dönüştüğü zaman yaşamayı umut ediyorum" diye konuştu. 

            Daha sonra  dezavantajlı gruptaki öğrencilerden oluşan müzik grubu ritim ve koro gösterilerini sundu.

         Gösterinin ardından, Valimiz Sayın  Esengül Civelek, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muammer AydınKırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Fergan Genç ile Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, projenin protokolünü imzaladı. 

 

 

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.