KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30 Ağustos, 93 yıl önce binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde canları pahasına ülkemizin geleceğini değiştirdikleri büyük zaferin kazanıldığı gündür.

            Bu zafer Milletimizin fedakârlığının, kararlılığının, birlik ve beraberliğinin, vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir. Bu öyle büyük bir zaferdir ki, Asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışıdır. Milletimiz, kazanılan bu zaferle, hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini, şanlı Bayrağımızın gönderden indirilemeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır. Milletimizher aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

            Eğitim camiasının mensupları olarak En büyük görevimiz, ecdadımızın canları pahasına bizlere emanet ettikleri bu güzel vatanı daha ileri götürmektir. Bu görevi gerçekleştirmek için üzerimize düşen görevi azim ve kararlılıkla gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

            Bu duygu ve düşüncelerle, Vatanımızın bağımsızlığı ve Milletimizin birliği uğruna verilen mücadelenin destanlaştığı Zaferin 93. yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah Arkadaşlarını, canlarını feda ederek bu toprakları vatan yapan, kanları ile bayrağımıza renk veren Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet ve  minnetle anıyor; Kırklarelili hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

                                                                                                                  İbrahim KORKMAZ

                                                                                                         Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.