KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü  Törenle Kutlandı.

       Öğretmenler Günü kutlaması, Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Öğretmenler Günü Kutlama Programı çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz  İbrahim KORKMAZ eşliğinde İlimiz merkez ve ilçelerinde görev yapan öğretmenler Valimiz Sayın Esengül CİVELEK’i makamında ziyaret etti.

       Kültür Merkezi’nde devam eden Öğretmenler Günü Kutlama Programında, Valimiz Sayın Esengül CİVELEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz  İbrahim KORKMAZ, Emekli Öğretmenler adına Gülşen PİROĞLU ve aday öğretmenler adına Kevser YAVUZ günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptılar.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz  İbrahim KORKMAZ yaptığı konuşmasında;

      “Görevini manevi hazla yerine getiren öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı evlatlarımızı, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmektedirler.

 

      Öğretmen, ruh dünyamızın mimarı, eğitim davasının, yapıcı ve en esaslı unsuru, eserine kıymet biçilemeyen sanatkârdır. 

      Öğretmen Milletimizin tarih imbiğinden asırlarca damıtarak biriktirdiği maddi ve manevi değerlerimizi, tarih ve kültür mirasımızı geleceğe taşıyan, geçmişle gelecek arasındaki, köprüyü, inşa eden kişidir. 

     Hayatı boyunca öğretmenlere en yüce değeri veren Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmen olarak anılmaktan her zaman gurur duymuş, " Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. " sözüyle bunu perçinlemiştir.

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir milletin milli,  ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olmasının ancak öğretmenlerin üstün çalışmalarıyla mümkün olacağını, evrensel medeniyet kulesinin fedakâr ve cefakâr öğretmenler sayesinde yükseleceğini vurgulamıştır.

    Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görev şehidi olan ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak yeni nesillere ışık olan tüm öğretmenlerimizin bu mutlu ve anlamlı günlerini kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” Dedi.


     Şiirlerin okunduğu ve aday öğretmenlerin yemin ettiği programda, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Valimiz tarafından ödülleri verildi.

     Program sonunda Bilal Yapıcı Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından mini konser verildi.

     Valimiz ve törene katılanlar   daha sonra öğretmenler tarafından düzenlenen Resim Sergisini gezdiler.

 

26-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-2015

 

 

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.