KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım “Öğretmenler Günü” kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Programımız, Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı´na İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ tarafından çelenk konulması ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ eşliğinde ilçelerden gelen temsilci öğretmenlerimiz Valimiz Sayın Esengül CİVELEK’i makamında ziyaret ettiler.
24 Kasım “Öğretmenler Günü” kutlandı

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Programımız, Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı´na İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ tarafından çelenk konulması ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ eşliğinde ilçelerden gelen temsilci öğretmenlerimiz Valimiz Sayın Esengül CİVELEK’i makamında ziyaret ettiler.

 

Öğretmenler Günü Kutlama Programının ikinci bölümü  daha sonra Kültür Merkezi’nde devam etti. Atatürk Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından Kültür Merkezi’nde  düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programında, Aday Öğretmenler adına Yahya Kemal BEYATLI Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Neslihan KÜÇÜKARSLAN, Emekli Öğretmenler adına da  İsmail UYGUN konuştu. Ardından  İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ yaptığı konuşmada :"Öğretmenlik; Zordur ama bir o kadar da onurlu ve kutsaldır. Kara tahtanın önünde duranda odur, akıllı tahtanın önünde duranda. Okulların fiziki özellikleri değişmiş, yenilenmiştir. Öğretilecek konular çağın gerekliliğine göre güncellenmiştir. Eğitim sistemleri değişmiş, okulların isimleri yenilenmiştir. Ama tüm bu değişikliklere ve yeniliklere rağmen değişmeyen tek gerçek Öğretmenin kendisidir. Ne geçmiş onsuz olabilmiştir, nede gelecek onsuz düşünülebilir." dedi. 

 

 Valimiz Sayın Esengül CİVELEK günün anlam ve önemini belirten  konuşmalarında :"Eğitimin en temel, en önemli ögesi öğretmenlerimizdir. Gençlerimizin geleceğe hazırlanma sürecinde görevlerini üstün hizmet ve sorumluluk anlayışıyla yerine getirmektedirler. Çağın eğitim sistemini biçimlendiren şekil ve şartlar ne olursa olsun eğitimin direği öğretmenlerimizdir. Hepimiz bir öğretmenin eseriyiz. Eğitmeyi, öğretmeyi meslek edinen, birey ve toplumu şekillendiren, geleceğimizi inşa eden, geleceğimizi yöneten, onurlu bir mesleğin, kutsal bir mesleğin, gönül uğraşısı bir mesleğin temsilcileri ki bir dönem müsteşarlığını yapmaktan onur duyduğum, sevgi dolu, sabır dolu, özverili ve fedakar öğretmenlerimize toplum olarak müteşekkiriz." dedi.

 

 Atatürk Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencilerinden İrem ÇETİN’in okuduğu şiirin ardından  yeni göreve başlayan  Aday Öğretmenler Atatürk Anadolu LisesiTürk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kubilay ÜNSALeşliğinde yemin ettiler.

 

Atatürk Anadolu Lisesi 11/D sınıfı öğrencilerinden Semih BAŞKURT’un okuduğu şiirin ardından Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri ve 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri  Valimiz Sayın Esengül CİVELEK tarafından verildi.

 

Daha sonra Emekli Maarif Müfettişi Şükrü TEZER kendi yazdığı “Sevgili Öğretmenim” şiirini okudu.

 

Atatürk Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencilerinden Buse SUÇİN’in okuduğu şiirin ardından Atatürk Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Süheyla SOLAK yönetimindeki  Öğretmenler Korosu tarafından Yeşilçam Film Müziklerini içeren konser verildi.

 

 

Valimiz Sayın Esengül CİVELEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KORKMAZ, Protokol üyeleri ve öğretmenlerimiz tarafından öğretmenlerimizin yapmış olduğu fotoğrafların sergilendiği  serginin açılışı yapıldı. Sergideki resimlerin gezilmesinin ardından programımız sona erdi.

 

24_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_201424_Kasim_2014

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.