KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

Bugün, milli iradenin ve milli egemenliğin temel dayanağı olan TBMM’nin açılışının 96.yıl dönümünü kutlamaktayız. Bu gün birlik ve beraberlik duygularıyla milletimizin makûs talihini yendiğimiz gündür.Bu gün,milletimizin,ortak ruh birliği ve kardeşlik bağlarıyla, iç içe kenetlenerek,bağımsızlığını dünyaya ilan ettiği, vatanına sahip çıktığı gündür.

 

Bu tarihi gün Ulu Önder Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Bu değerli armağan, 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Uluslararası Çocuk Bayramı” olarak ilan edilerek evrensel bir bayrama, bir dostluk, kardeşlik ve sevgi şölenine dönüşmüştür

 

Şüphesiz, milletimizin en değerli varlığı olan çocuklarımız, aydınlık yarınlara ulaşma yolundaki en önemli güvencemizdir. O halde, yarınlarımızı ellerine teslim edeceğimiz çocuklarımızı, sağlıklı, ilkeli ve kararlı bireyler olarak yetiştirmek bizlerin en önemli görevini oluşturmaktadır. Onları yaşadığımızzamana göre değil, kendi yaşayacakları zamana göre hazırlamalı, eğitmeli ve yetiştirmeliyiz.

 

Çocuklarımızın; milli, manevi ve ahlaki yönlerden çok iyi yetiştirilmesi,vatanımızın ve milletimizin geleceği için çok önemlidir.Çocuklarımıza aktaracağımız milli ve manevi değerler, barış kültürü ve iyi bir eğitim, geleceğe bakışlarını biçimlendirecek, ülkemiz için arzuladığımız hedeflere ulaşmada, kendilerine rehber olacaktır. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle, milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir

 

Sevgili Çocuklar;

Bizlerin sizlerden beklentisi, Ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için durmadan, dinlenmeden çalışmanızdır. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide, sanayi de ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmanızdır.

 

Bu duygularla, bugünü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, birinci Meclisin tüm üyelerini, aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyoruz.

 

Tüm Kırklarelililerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum.

  

Murat AŞIM

İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.