KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Özel Yetenekler Üniversitede” Projesi İşbirliği Protokolü imzalandı.

“Özel Yetenekler Üniversitede” Projesi İşbirliği Protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Kırklareli Üniversitesi arasında “Özel Yetenekler Üniversitede” Projesi İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol çerçevesinde; Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi’ne devam eden üstün yetenekli öğrencilerin Kırklareli Üniversitesi’nde yapılan uygulamalı ve teorik bilimsel etkinliklere ve laboratuvar çalışmalarına katılımları sağlanarak, bilimsel süreç becerilerini geliştirmelerine yardımcı olunacak. Ayrıca bu öğrencilerin özel yetenek alanlarında uzmanlaşmış akademisyenlerden rehberlik ve danışmanlık hizmeti almaları sağlanarak mesleki gelişim ve kariyer planı yapmalarına yardım edilecek.

02 Mayıs 2017 Salı günü Kırklareli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende işbirliği protokolü, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM tarafından imzalandı. Protokol törenine; Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serpil AKÖZCAN, Öğretim Görevlisi Arzu AKAR GENÇER, Öğretim Görevlisi Gülsüm MEHDİYEV ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Veysi BORA da katıldı.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, törende yaptığı konuşmada, “Kırklareli Üniversitesi olarak toplum yararına yaptığımız projelere büyük önem gösteriyoruz. Projenin hem ilimize hem de ülkemize hayırlı olmasını ve başka projelere vesile olmasını diliyor, projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM ise konuşmasında ‘’projenin Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilim-Sanat Merkezi’nde eğitim gören üstün yetenekli öğrencilerin akademik camia ile ne kadar erken tanışırlarsa o kadar verimli olur düşüncesiyle ortaya çıktığını söyledi.’’

03-05-201703-05-201703-05-2017 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.