KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Murat AŞIM’ın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Kutlama Mesajı

Müdürümüz Murat AŞIM’ın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Kutlama Mesajı

Bilindiği üzere, 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda alınan bir kararla 8 Mart gününün "Dünya Kadınlar Günü" olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Tüm dünyada 8 Mart günü, kadınların hayatın tüm alanlarında yaşadıkları ayrımcılığın ortadan kaldırılması amacıyla yapılan çalışmaların değerlendirildiği, daha eşit bir dünyada yaşama isteklerinin simgesi haline gelmiştir.

 

Kadınların her konuda söz sahibi olduğu bir toplumun oluşması sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunacağı yadsınamaz bir gerçektir. Eğitimli, kendine güvenen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların yaşadığı bir toplum daima güçlü olur.

 

Kadınlar Milli ve Manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en önemli taşıyıcısıdır. Hayatımızın her anında bizleri onurlandıran, bizleri eğiten, yetiştiren, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın hayatımızdaki değerini kelimelerle ifade etmek mümkün değildir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlarken, başta şehit anneleri olmak üzere, kadın hakları konusunda çalışan ve katkıda bulunan herkese teşekkürlerimi sunarım.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.