KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi arasında "SAĞLIKLI BESLENELİM, SAĞLIKLI BÜYÜYELİM" ve "GELECEK BİZİM" Projeleri İşbirliği Protokolleri imzalandı.

Müdürlüğümüz, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi arasında 06/03/2019 tarihinde "SAĞLIKLI BESLENELİM, SAĞLIKLI BÜYÜYELİM" ve "GELECEK BİZİM"  Projeleri  İşbirliği Protokolleri imzalandı.
Müdürlüğümüz, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi arasında "SAĞLIKLI BESLENELİM, SAĞLIKLI BÜYÜYELİM" ve "GELECEK BİZİM"  Projeleri  İşbirliği Protokolleri imzalandı.

      Müdürlüğümüz, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Üniversitesi arasında 06 Mart Çarşamba günü "SAĞLIKLI BESLENELİM, SAĞLIKLI BÜYÜYELİM" ve "GELECEK BİZİM"  Projeleri İşbirliği Protokolleri imzalandı. Programa, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent ŞENGÖRÜR, İl Milli Eğitim Müdür V. Cahit AKIN ve İl Sağlık Müdürü Çiğdem CERİT katıldı.

     "Sağlıklı Beslenelim Sağlıklı Büyüyelim Projesi", Müdürlüğümüze bağlı, ilkokullarında eğitim gören 4. Sınıf öğrencilerine kendi okullarında gerçekleşmek üzere; Kırklareli Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ile Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri tarafından "Sağlıklı Beslenme" konulu eğitim verilmesi;  sonrasında sağlıklı beslenme konusuyla alakalı değerlendirme anketlerinin öğrencilere uygulanması, ve eğitim öncesi elde edilen veriler ile eğitim sonrası elde edilen verilerin karşılaştırılması, araştırma sonuçları ile ilgili rapor hazırlanması konularını kapsamaktadır.

    "Gelecek Bizim Projesi" ile Diyabetten korunma, semptom tespit edilen öğrencilere uygun tarama yöntemleriyle diyabetin erken tanısının konulması, diyabeti olan öğrencilerin ise semptom kontrolü ve komplikasyonların önlenmesine yönelik önlemlerin alınması için gerekli olan eğitim, beslenme, fiziksel aktivite gibi sağlıklı yaşam aktivitelerini gerçekleştirmeyi hedeflenmektedir.

06-03-201906-03-201906-03-201906-03-201906-03-201906-03-201906-03-2019

 

 

 
Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.