KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İle Türk Böbrek Vakfı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türkiye’de  sağlık alanında hizmet eden birçok  vakıf bulunmaktadır. Vakıflar gönüllülük esasına  dayalı olarak bağış yoluyla çalışmaktadır. Sağlık  hizmetlerinin  daha  hızlı, güvenilir  ve  kolay sağlanması için vakıflar da görev almaktadır.Türk Böbrek Vakfı 1985 yılında kurulan bir sağlık vakfıdır. Bu vakıfta böbrek hastalarıyla ilgili çalışmalar yapılmaktadır.
Müdürlüğümüz İle Türk Böbrek Vakfı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Böbrek  hastalarının  rehabilitasyonu,  diyaliz tedavisi  ve  kalıcı olarak tedavileri bu vakıf tarafından da karşılanmaktadır. Böbrek hastalıkları ile ilgili bütün sorunların çözüme kavuşması için mücadele eden Türk Böbrek Vakfı, diyaliz makineleriyle hastaların ayağına kadar gidip hizmet vermektedir. Bu amaçla insanımızın sağlığı için çalışan Türk Böbrek Vakfı değerli sağlık vakıflarımızdan biri olup ülkemiz genelinde hizmet vermektedir.  Ayrıca Türk Böbrek Vakfı toplumun böbrek sağlığının korunması, böbrek nakilleri konusunda toplumu bilinçlendirme çalışmaları yapmakta, teknolojide gelişen yenilikleri sağlık alanına taşımak için uğraşmakta, böbrek hastalarının sağlıklı koşullarda tedavi edilmeleri için tesisler kurmakta ve bu tesisleri işletmektedir.

Müdürlüğümüz ile Türk Böbrek Vakfı arasında  mevcut  İş Birliği Protokolü çerçevesinde  Türk Böbrek Vakfı ilimizdeki 8-12 yaş aralığındaki resmi ve özel okullarda okuyan öğrencilerimize  böbrek  sağlığının korunması için Sağlıklı Beslenme ve Hayat Tarzı eğitimleri verecektir.

Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz  bu  eğitimler  sayesinde  böbrek  sağlığının  korunması ve böbrek hastalıkları açısında bilgilendirilmekte ve farkındalıkları artırılmaktadır. Bu sürdürülebilir proje ile öğrencilerimizin erken yaşta bilinçlendirilmeleri onların gelecekteki sağlıklarını korumaları, yaşamlarını kaliteli sürdürmeleri ve dolaylı olarak ta sağlık giderlerinde tasarruflarını sağlamaları açısından oldukça önemli bir projedir.

 

11-05-201811-05-201811-05-201811-05-2018

.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.