KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Marka Eğitim Şehri Kırklareli (MEŞK) Projesi Başlıyor

Kırklareli’nde eğitim - öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırmayı  ve kalitesini geliştirmeyi, milli manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeyi, eğitim personelinin niteliğini ve fiziksel kapasiteyi yükseltmeyi , E-Takip sisteminin etkin ve verimli bir şekilde uygulanmasını   hedefleyen Marka Eğitim Şehri Kırklareli (MEŞK) Projesi başlıyor.
Marka Eğitim Şehri Kırklareli  (MEŞK) Projesi Başlıyor

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 07.11.1989 tarihinden beri tüm akademik ve idari personeliyle amaçlarından ödün vermeden eğitim alanında hizmet vermekte olup ülkede yaşanan eğitim sorunlarını bilimsel bir çerçevede tartışmaktadır.

Sorunların kaynağına ilişkin pek çok şey söylenebilir. Eğitim sistemimizin işleyişindeki yetersizlikler, bilgi toplumuna geçiş, teknolojik ve bilimsel gelişmeler, küreselleşme ve bunların sonucunda eğitim sistemine ilişkin beklentilerin artması ya da beklentilerin farklılaşması bu sorunlardan bazılarıdır. Sorunların ve sorunların kaynağının farkında olmamıza karşın bilimsel yaklaşımla sorunların değerlendirilmediğini, çözüm yollarının aranmadığını, günlük çözümlerle yetinildiğini ya da sorunlarla birlikte yaşamayı öğrendiğimizi üzüntüyle gözlemliyoruz. Bu durumun rahatsızlığını yaşayan bizler bir ilki daha gerçekleştirerek eğitim sistemimizin sorunlarını tartışmak, durum değerlendirmesi yapmak, çözüm yollan üretmek ve önerilerimizi toplumla paylaşarak aciliyet kazanmasını sağlamak için bu çalıştayı düzenliyoruz.

MEŞK Projemize veri oluşturacak olan çalıştayımızın açılışı 28 Nisan 2017 Cuma günü  Valimiz Sayın Esengül CİVELEK tarafından yapılacaktır. Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde yapılacak olan çalıştayımız öğretmenler, idareciler, akademisyenler, eğitim sendikaları, veliler , STK Üyeleri , Yerel Yönetim temsilcileri ve öğrencilerin katılımıyla 2 gün sürecektir. Bu şekilde tüm paydaşların görüş ve önerileri dikkate alınarak içeriğin zenginleştirilmesi ve yaygınlaştırılması mümkün olacaktır. Çalıştay sonrasında hazırlanacak rapor, MEŞK Projesi ‘ne temel oluşturacaktır. Bu proje geleceğe hazırlıktır.

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.