KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi.

İlimiz Merkezinde düzenlen Kitap Okuma Etkinliği yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize “Başarı Sertifikaları” ve ödülleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM tarafından verildi.
Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi.

 

İlimiz Merkezinde düzenlen Kitap Okuma Etkinliği yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize “Başarı Sertifikaları” ve ödülleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM tarafından verildi.

Öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye genelinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda “Kitap Okuma Etkinliği” düzenlenmiştir.

İlimiz Merkezinde düzenlen Kitap Okuma Etkinliği yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize “Başarı Sertifikaları” ve ödülleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM tarafından verildi.

24 Ekim 2017 Salı  günü İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde düzenlenen ödül törenine, yarışmada;

1. Lüleburgaz   Rumeli  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz Zehra DENİZ,

2.Merkez Kocahıdır  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz Bessa Şeyda DÜZYOL,

3.Merkez Şehit Astsubay Piyade Üstçavuş Göktan ÖZÜPEK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz  Muhammet Talha EMİNÇ ile öğrencilerimizin Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ile okul yöneticileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM  konuşmasında, öncelikle dereceye giren öğrencilerimizi kutladı.Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek; kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusunu geliştirmek; kişisel gelişimi destekleyerek Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini geliştirmek amacıyla okuma alışkanlığının erken yaşlarda kazanılmasının önemine dikkat çekti.Müdürümüz "Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır."Dedi.

Müdürümüz Murat AŞIM, Okuma alışkanlığı kazanmış bireylerin, okumak, okuduğunu anlama ve anlatabilme becerilerinin yüksek oranda gelişerek, kendisini ifade etmesinin daha kolay hale geldiğini, bu sayede akademik başarılarının ve yorumlama yeteneklerinin arttığını belirtti.

Dereceye giren öğrencilerimizi ayrı ayrı tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM öğrencilerimize “Başarı Sertifikaları” ve ödüllerini verdi. İl Millî Eğitim Müdürümüz öğrencilerimize  kitap ve dolma kalem seti hediye ederek, okumayı hiçbir zaman bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

Müdürümüz Bilimin yayılmasında önemli rol oynayan kitapların gündelik hayatımızda daha fazla yer bulması temennisiyle  öğrencilerimize, Okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

24-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-201724-10-2017

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.