KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 07/11/2018 tarihinde ilimiz Cazibe Merkezinde, “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması Tanıtım Toplantısı düzenlendi.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi Toplantı Salonunda 7 Kasım 2018 Çarşamba günü düzenlenen tanıtım toplantısı, program saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Programa Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, İl Millî Eğitim Müdür V. Cahit AKIN, Kurum Müdürleri, STK Başkanları, İlçe Kaymakamlarımız, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ve ortaöğretim okullarımızın okul yöneticileri katıldılar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü V. Cahit AKIN yaptığı konuşmasında “Öğrencilerimizin bugün yapacakları çalışmalar yarın hayata atıldıklarında yapacakları projelerin temelini oluşturacaktır. Bir Fikrim Var proje yarışması ve bu tarz projeler sayesinde eğitim sistemini güçlendirecek adımları hep birlikte daha kararlı, daha sistematik, bütünleşik ve daha hızlı adımlarla atmış olacağız” dedi.

Bazen üretimde oluşan küçük problemlerin çözümü noktasında, donanımlı olan öğrencilerimizin pratikte olan eksikliği nedeniyle çözüme kavuşamadığını söyleyen, proje ile öğrencilerimizin teorik bilgilerini pratik uygulama ile pekiştirerek ve ekip çalışması ile birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış olmanın rahatlığı ve uyumu ile çok kolay çözüme ulaşabileceğini söyledi.

 

Program sırasıyla Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu ve Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN’ in konuşmalarıyla devam etti.

             Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli´nin eğitimdeki başarısının herkes tarafından bilindiğini söyledi. Fikirlerin ortaya çıkmasının önemine değinen Bilgin, fikirlerin paylaşılmasının da çok önemli olduğunu aktardı. Fikirlerin toplum nezdinde de kabul görmesinin önemli olduğunu dile getiren Bilgin, "Konuşmak, söz, beyan etmek önemli. Fikirler de bu açıdan önemli. Bu çalışma da bu nedenle çok değerli. Trakya Kalkınma Ajansımıza buradan teşekkür ediyorum. Fikirlerin değerlendirilmesi ve yarıştırılması da çok güzel. Eğitim gören bir öğrenci kardeşimiz çok önemli fikirler ortaya koyarak büyük eserler ortaya çıkabilir. Bu açıdan da her fikri değerlendirmeliyiz." diye konuştu

 Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından programın tanıtımı ve izlenecek yola ilişkin sunum gerçekleştirildi.

08-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-2018

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.