KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Jandarma Bölgesindeki Tüm Öğrencilerimize Trafik Eğitimi Verildi.

Jandarma Bölgesindeki Tüm Öğrencilerimize Trafik Eğitimi Verildi.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 1. döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı tarafından müşterek gerçekleştirilen proje ile ilimiz Jandarma sorumluluk alanı içerisinde bulunan okullarda öğrenim gören 4.637 öğrencimize uzaktan eğitim verildi.

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığında görevli personel tarafından yapılan teorik eğitimlerde; öğrencilerimizin trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri ve çocuk koruma sistemleri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, karşıdan karşıya geçme ve güvenli oyun alanları konularında bilgi sahibi olmaları sağlandı.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. döneminde de devam etmesi planlanan proje kapsamında; sevgili öğrencilerimizin trafik konularında bilinçlenmelerini sağlama, trafik kültürüne sahip bir nesil yetiştirme ve bu sayede trafik kazalarının engellenmesine yardımcı olma hususları hedeflenmektedir.

26-01-2021

 

 

 

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.