KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Tarafından Hazırlanan ´´Mavi Bisiklet Özgür Pedallar´´ Projesi Gerçekleştirildi.

15 Nisan 2018 Pazar günü İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Tarafından Hazırlanan ´´Mavi Bisiklet Özgür Pedallar´´ Projesi Gerçekleştirildi.
İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Tarafından Hazırlanan ´´Mavi Bisiklet Özgür Pedallar´´ Projesi Gerçekleştirildi.

İlimiz Merkez Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Tarafından Hazırlanan "Mavi Bisiklet Özgür Pedallar" projesi kapsamında zihinsel engelli 130 öğrencimiz, 11 kilometre pedal çevirdi.

İlçemiz Demirköy/İğneada Longoz ormanlarının girişinde bir araya gelen Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ve öğretmenlerine burada bisikletler verildi.

Daha sonra spor ayakkabıları, kask ve eldivenleri öğretmenleri tarafından giydirilen öğrenciler, Milli Eğitim Müdürümüz Murat AŞIM, Şube Müdürü Ahmet UZUN ile Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şahin DEĞER´inde katılımıyla pedal çevirmeye başladı.Parkurun 8. kilometresinde öğrenciler, İğneada beldesindeki Erikli Gölü ile denizin birleştiği noktada bir süre mola verdi.Ardından, limana doğru pedal çeviren öğrenciler burada denizle buluştu. Aralarında ilk kez deniz gören çocukların da bulunduğu engellilerin büyük mutluluk yaşadıkları gözlendi.

"Amacımız öğrencilerimizi toplumla kaynaştırmak"

Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, bu proje ile engelli öğrencileri toplumla kaynaştırmayı amaçladıklarını söyledi.Müdürümüz , "Mavi Bisiklet Özgür Pedaller" projesi ile öğrencilere bisiklet sürmeyi öğrettiklerini ifade ederek, "130 öğrencimiz daha önce bisiklet sürmesini bilmiyordu. Burada amacımız öğrencilerimizin bisiklet kullanmasını, hayatın içerisinde spor yaparak yer almasını, toplumla kaynaşmasını sağlamaktı ve bunu başardığımızı düşünüyoruz. 11 kilometrelik etabı tamamlamış olduk. Yüzme bilmeyen ve daha önce deniz görmemiş öğrencilerimizi de denizle buluşturduk. İlk defa deniz görmüş oldular. Amacımız öğrencilerimizi toplumla kaynaştırmak." diye konuştu.

Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şahin Değer ise engelli öğrencilerin proje kapsamında öğrencilerin bisiklet kullanma becerisi ve spor yapma becerisi kazandıklarını aktardı.Öğrencilerimizden Ejder Kaan ise ilk kez deniz görmenin mutluluğunu yaşadığını ve buraya daha sonra da gelmek istediğini söyledi. 

 

16-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-2018

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.