KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüzden LYS mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM haftasonu yapılacak olan  LYS´ye (Lisans Yerleştirme Sınavı) ilişkin bir mesaj yayınladı. 
İl Milli Eğitim Müdürümüzden LYS mesajı.

"Sayın velilerimiz, değerli öğretmenlerimiz, kıymetli öğrencilerimiz; Önümüzdeki hafta sonlarında gençlerimizin geleceği için önemli bir sınav " LYS " yapılacak. Yıllardır devam eden uzun ve yorucu çalışmalarının karşılığını bulmanızı diliyorum.

Değerli Öğretmenler;

Öğrencilerimizin göstereceği başarıda şüphesiz sizlerin de çok önemli bir payı bulunmaktadır. Büyük zorluklar içinde sabırla, fedakarlıkla çok önemli çalışmalar yapmanın mücadelesini veriyorsunuz. Çocuklarımızın -daha önceki sınavlarda olduğu gibi- huzurlu ve güvenli bir ortamda sınava girmelerini sağlayacaksınız. Hepinizi tebrik ediyor, gösterdiğiniz fedakarlıktan dolayı size teşekkür ediyorum.

Sevgili Anne ve Babalar;

Çocuklarınızın başarısı için birçok fedakarlıklar yaptınız, yapıyorsunuz. Onların başarısını görmek elbette hakkınız. Kalan günler onlar için çok önemli. Daha şimdiden sınavın sonucu ne olursa olsun; onların yanında olduğunuzu gösterip moral vermelisiniz. Bu, onların gerginliğini azaltacağı gibi sınav sonucuna da olumlu etki gösterecektir. Sınav sonrasında da bugün olduğu gibi çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi esirgemeyiniz. Onlar sizin evladınız, gözbebeğiniz, canınızdan bir can. Sınavlar gelir geçer, ama anne-baba-çocuk ilişkisi hep devam eder. Lütfen bunu unutmayınız. Geleceğimizin teminatı olan

Sevgili Gençler;

Hepimiz sizin için ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmış bir Türkiye´nin geleceği için varız. Geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizin sınavlarda başarılı olacaklarına inancım tam olmakla birlikte LYS sınavını ´hayat sınavı´ gibi görmemeniz en büyük dileğimdir. Hayat, lys sınavını kazanmaktan ibaret değildir. Sınavı kazanamamak da asla dünyanın sonu değildir. Öğrencilerimizin bu duygu ve düşüncelerle stresten ve heyecandan uzakbir şekilde sınava girmeleri durumunda bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına inanıyor, LYS´ ye girecek tüm gençlerimize tekrar başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gelecek sizlerin olsun."

                                                                                                                                                     

                                                                                                                              Murat AŞIM

                                                                                                                     Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.