KIRKLARELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM"ın 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat AŞIM"ın 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü Mesajı

"Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 günü gece yarısına doğru başlayan ve ertesi gün öğle saatlerine kadar devam eden kanlı ve vahşi bir saldırıyla, tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kalmıştır. 

Meşru Meclisi ve seçilmiş Hükümeti hazmedemeyenler zorbalıkla yönetime el koymaya kalkışmışlardır.Tarihi sayısız destanlarla dolu olan Asil Milletimiz, Millet olmanın verdiği inanç ve Devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk Milletinin gücünü,imanını,cesaretini ve vatanseverliğini tüm dünyaya göstermiştir.

Eğitimci olarak bizlere düşen görev ise ; bu Zaferin özünde yatan ruhun, milli ve manevi duyguların geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza kazandırılması, unutulmaması ve unutturulmamasıdır.

Bizler Türk Milletinin 15 Temmuz  2016 gecesi verdiği ateşle imtihanın hafızalardan silinmesine asla izin vermeyeceğiz. O gece varoluşumuzun can damarlarını kesmek için saldıranlar en ağır karşılığı milletimizden aldılar. 15 Temmuz kolluk kuvvetlerimizin eşsiz kahramanlığının yanı sıra Türk milletinin tek yürek olup yumruğunu şer odaklarının  başına cesaretle indirdiği şanlı gündür.

Bugün itibarıyla birinci yıldönümünü idrak ettiğimiz bu zafer vesilesiyle bir kez daha belirtmek isteriz ki şanlı geçmişimizden devralınan 15 Temmuz direniş ve diriliş ruhu, mukaddes bir emanet olarak korunmaya ve geleceğimizin inşasına rehberlik etmeye devam edecektir.

Malazgirt’ten Söğüt’e Mohaç’tan Çanakkale’ye kadar tarihi kahramanlıklarla dolu bir milletin tüm fertleri; ruhunu, aklını ve iradesini kiraya vermiş bir avuç darbeciye yenilmeyeceği ve bin yıldır vatanı olan toprakları içteki ve dıştaki şer güçlerine teslim etmeyeceği kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur

Darbe girişimi Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yarınlarına, güçlenen demokrasisine ve peygamber ocağı sayılan şanlı Türk ordusuna yapılmıştır. Bizler bu bir avuç haini asla ordumuzla bir tutmuyoruz. Dünyanın en eski ve köklü askeri kuvvetlerinden olan şanlı Türk ordusu ve vatanı için canı pahasına mücadele eden Mehmetçik daima bizim gözbebeğimiz olacaktır.

 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ülkesi ve milleti için mücadele eden vatanın bütün fertlerini saygıyla selamlıyor, birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar temenni ediyoruz.

Kocahıdır Mh. Paşaçeşme Cd. No1 Merkez/Kırklareli - 288 214 10 74 288 214 20 21

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.